Сушити — краще зберігати
Вівторок, 04 січня 2011, 07:27

 

 

Індійський винахідник розробив іноваційну сушильну установку для овочів та фруктів.

 

phpOKfw87За повідомленням FnBnews.com, нещодавно в Маніпурі (Індія) була розроблена іноваційна сушильна машина, яка споває менше енергії та яка здатна висушувати овочі, фрукти та м'ясні продукти за декілька годин. Для індійської харчової промисловості така сушильна установка — велике благо, оскільки імпортні машини спживають від 9000 до 11000 Вт, а їх ціна становить приблизно 1,5 млн індійських рупій (33200 доларів США)..

Нову машину сконструював Манохармаюм Маніхар (Manoharmayum Manihar) з міста Нонгмейбунг-Пунг-Макхонг. За словами конструктора, «машина зберігає природний смак та колір фруктів або овочів та не допускає підгоряння продукції на відміну від стандартних імпортних машин, в яких продукти іноді підгоряють під час процесу сушіння».

Нова сушильна установка працює від однофазного електричного струму напругою 115 В. Потужність, яку споживає машина, складає всього 5000 Вт.

Повітрепроводи підєднані до кожного сушильного лотка в сушильній камері, тим самим забезпечуючи рівномірний нагрів продуктів в ході сушіння. Вентилятор у верхньому куті машини видуває водяну пару з камери.

Маніхар вже отримував національну нагороду за розробку устройства управления автоматическим насосом.

Нова сушильна установка — ефективна система зберігання фруктів, овочів та м'ясних продуктів методом дегідратації. «Розробляючи дану машину, я хотів втілити в життя ідею обладнання зі зниженим споживанням енергії в умовах ослаблення економіки штату. Я не думав продавати машину на ринку». Тим не менше, винахідник готовий приступити до виробництва установки, якщо буде відповідний попит на неї зі сторони харчової промисловості.

 

Upakovano.ru