Досягли неможливого. «Сан» розробила унікальну технологію друку на воді.
Четвер, 02 грудня 2010, 11:52

 

 

Друк на воді

 Новосибірська інноваційна компанія «Сан» (проектна компанія корпорації «Роснано»), яка займається виробництвом наночорнил та друкарок, розробила унікальну технологію друку на воді, повідомляє агентство «РИА Новости» з посиланням на прес-службу компанії.

«За рахунок міжфазного натягу на границі розділу рідин (поверхневий натяг води близько 70 дін на сантиметр (дін/см), а в наночорнил — 28-29 дін/см) чорнила у вигляді тонкої рідкої плівки втримуються на поверхні води. Далі чорнила моментально тверднуть під дією ультрафіолету, зображення перетворюється в полімерну плівку, яка також утримується на поверхні води за рахунок різниці густин та адгезії», — говориться в повідомленні.{gcontent}

 

Наглядова рада «Роснано» осінню 2009 року схвалила рішення про фінансування проекту виробництва наночорнил та обладнання для високотехнологічного цифрового друку компанії «Сан». Загальний об’єм інвестицій в проект складає 1,1 міліарда рублів, доля «Роснано» — 166 міліонів рублів. Компанія розробила технологію виробництва наночорнил з ультрафіолетовим твердінням для принтерів.

 

Ця технологія дозволяє наносити зображення на будь-яку поверхню з використанням одного типу барвника та однієї друкарки. Зокрема, за допомогою даної технології можна друкувати на дереві, кахлі, склі. Зображення може бути рельєфним з висотою до 5 міліметрів.

 

В компанії відзначають, що на розробку питання друку на «неможливих поверхнях» хіміків та інженерів компанії підштовхнув жарт ведучих телепрограми «Прожекторперісхілтон».

 

В програмі від 18 вересня 2010 року телеведучі Сєргєй Свєтлаков, Гарік Мартіросян, Іван Ургант та Алєксандр Цекало активно обговорювали статтю про презентації досягнень наноіндустрії. Зокрема, в статті йшлося про презентації «нанодрукарки з наночорнилами, яка може друкувати на неможливих поверхнях», що викликало ряд жартівливих припущень про можливості використання подібного друку.

 

«Прикладне призначення фотодруку на воді поки не зрозуміле, проте сам факт можливості здійснення друку на рідкій поверхні можна рахувати як такий, що відбувся», — йдеться в повідомлені «Сан».{/gcontent}

 

upakovano.ru